TEAM EN

Folgikoja laval astub 5. juulil üles taiko-trummide ansambel TEAM EN Jaapanist, mille moodustavad Kazunari Abe, Yosuke Oda, Yuka Kakuma, Hana Iida ja Miku Shibata.

Jaapanis usutakse, et taiko trummidel on spirituaalne tähendus ja puhastav jõud. Just neid pille kasutatakse shinto templirituaalides. Neid suuri trumme mängitakse Jaapanis tihti just suvistel festivalidel, niiskes ja subtroopilises kuumuses, mis muudab inimesed laisaks ja uniseks. Usutakse, et taiko-trummide põrinas on pinget ja kirge, mis aitab sellest unisusest üles äratada.

Koosseis:

 • Yosuke Oda, Jaapani professionaalne taiko-trummar, kes on oma 20-aastase karjääri jooksul
  esinenud lisaks Jaapanile enam kui 30 välisriigis.
 • Kazunari Abe, kes on olnud 14 aastat Kodo Taikokunsti Ansambli liige, samuti on ta teinud solistikarjääri.
 • Shibata Miku, kes on kuulunud lapsepõlvest saati kohalikku taiko-ansamblisse ning tegutsenud üle kümne aasta õpetajana Himejis, keskendudes eelkõige erivajadustega lastele.
 • Kakuma Yuka, kes mängib ansamblis taiko-trumme ja shinobue-flööti, on samuti varasest
  noorusest peale kohalikus taiko-ansamblis kaasa löönud. Ta võlub publikut oma eriliselt
  dünaamiliste etteastete ja puhta tooniga flöödimänguga.  
 • Iida Hana, kes on saanud muusikalisi mõjutusi oma vanaemalt, kes oli jaapani rahvamuusika ja Fujimoto-Ryu shamiseni (keelpill) asjatundja. Tema eeskujul hakkas ka Iida Hana seda pilli mängima, veidi hiljem vaimustus aga tsugaru shamisenist, olles võites sel alal arvukalt auhindu riiklikel konkurssidel.